Декілька цікавих фактів про вікна.

Отже, до Вашої уваги підбірка оригінальних фактiв.

1.Віконні конструкції абсолютно невід’ємна частина нашого життя. І мова йде не тільки про побут. Bікно стало символом переходу до чогось нового, кращого. Якщо подивитись на лицеву сторону євробанкноти, то Ви побачите, щo там зображення воріт та вікон. про те там не зображені реальні фото, а схематичний малюнок різноманітних стилів архітектури. Кожна із банкнот відповідає окремому стилю. Так, 20-ти єврові банкноти присвячена готиці, а сто єврова купюра – рококо та бароко.

2.Один вельми цікавий випадок стався в Італії. Власник однієї міланської майстерні, яка займалась виготовленням та встановленням вікон, у день святкування  двадцятої річниці від дня заснування, зробив оригінальний подарунок всім хлопцям молодшим за чотирнадцять років. Фред Магідо, а саме так звали власника фірми, подарував хлопчакам, які проживали неподалік по рогатці. До подарка було прикріплено записку « подяка за сумлінно виконану роботу».

3.В культурах різних країн світу вікна наділяли унікальним, навіть інколи містичним змістом. Такі повір’я виникали у зв’язку із тим, що в давнину віконний проєм вважався проходом  з безпечного та затишного дому у навколишній небезпечний світ. В різних древніх обрядах віконні отвори використовували як прохід у світ мертвих. В прадавні часи, коли ще не було віконного скла, а вікна закривались лише ставнями, їх застосовували для похоронного обряду. З дому тіло померлої людини виносили на ставнях саме через вікно, а не через двері.

4.Самі вікна часто брали участь у різного роду історичних подіях. До прикладу, коли у сімнадцятому столітті розлючений натовп протестувальників викинув з вікна двох престолонаступників, в Європі розпочалась тридцятилітня війна. Ще одна кривава подія трапилась у Франції  1572 р. У Варфоломіївську ніч, тогочасний король Карл, наказав стріляти через вікна з арбалетів по протестантам.

5.Наполеоном Бонапартом у 1978 році було запроваджено податок на вікна. Тому архітектори, маючи на меті зекономити, будували будинки так, щоб кількість та розмір вікон був мінімальний. До слова, даний віконний податок діє у Франції і сьогодні. Це суттєво вплинуло на архітектуру багатьох споруд.

6.Найбільша у світі віконна конструкція встановлена у Палаці технології та індустрії в Парижі у 1950 році. Насправді їх там є три. Скло у цих вікнах незбиране, товщина 15 мм. Висотою ці гігантські склоконструкції 50 метрів, а ширина – 218 м. Відносно один до одного вони розміщені симетрично.

7.Перше пластикове вікно у світі було виготовлене в Німеччині, хоча придумали його американці. Багатошарове скло, з якого виготовляється склопакет, називається триплекс. Його винайшов Евард Бенедиктус – французький хімік, у той момент, коли впустив колбу. Упавши, колба тріснула, але не розсипалась на часточки, оскільки на її стінках застиг спиртовий нітрат целюлози. У промислових цілях триплекс вперше застосували в період Першої світової війни, при виготовленні протигазів.

8.Вага одного метра квадратного триплексу 3/1/3 складає 16 кг. Його ударна міцність, у порівнянні із звичайним флоат-склом такої ж товщини, у 12 разів вища. Якщо на лист триплекс-скла з висоти 12-ти метрів впустити свинцеву кульку, вагою 227 грам, то він з легкістю витримає такий удар.

9.Основою для виготовлення полівінілхлориду (ПВХ) є звичайнісінька кухонна сіль. Цей матеріал практично зовсім не загоряється. Температура, при якій він може загорітись, повинна становити не менше ніж 390 градусів по Цельсію, а, до прикладу, деревина загоряється при 250 градусах за Цельсієм. На спеціальному обладнанні (екструдерах) ПВХ профіль виготовляється дуже швидко: 5-8 метрів профілю за 1 хвилину.