Як правильно вибрати вікно

а звичайні одинарні скла поступилися своїм місцем склопакетам, але основне призначення вікон залишилося незмінним: забезпечити попадання в будинок природного освітлення при збереженні тепла, комфорту і затишку.

Принципово важлива відмінність сучасних металопластикових вікон від старих дерев'яних конструкцій приховано в фурнітурі. Завдяки сучасній фурнітурі стулку металопластикового вікна можна відкривати не тільки на в привичному режимі, але і відкидному положенні - для менш інтенсивної вентиляції приміщення.

Вибір надійного та якісного металопластикового вікна безпосередньо залежить від фурнітури, яка буде на нього встановлена. Зокрема, для отримання конструкції з вище означеним подвійним відкриванням, необхідна спеціальна поворотно-відкидна система. А термін і якість експлуатації вікна будуть визначатися класом і стандартом обраної фурнітури.

Підказкою для замовника при виборі фурнітури може стати міжнародний стандарт віконної фурнітури TTS (від англ. 'Tilt and Turn systems' - 'поворотно-відкидні системи'). Він визначає можливість відкривання стулки вікна в двох площинах. Саме тому, вибираючи вікно і фурнітуру для нього, необхідно уточнити, чи відповідає вона стандарту TTS. У цьому випадку не країна-виробник і популярність бренду забезпечує роботу Вашого вікна, а чітко визначений набір функцій.

При розгляді роботи металопластикового вікна ми бачимо, що відкривання / закривання стулки здійснюється поворотом однієї ручки. Однак варто розуміти, що за цією видимою простотою ховається робота досить складного механізму. Важливим моментом тут є тип і кількість застосовуваних зачепів (видно при відкриванні стулки). У сучасній фурнітурі зачепи встановлені в п'яти позиціях (на стандартному вікні із частини, що відкривається 600 х 1400 мм), що істотно підсилює притиск стулки і перешкоджає виникненню протягів.

У фурнітурі, зазначеної стандартом TTS, використовуються в якості зачепів - ролики ковзання . Роликові зачепи забезпечують плавність і м'якість роботи всієї системи. Завдяки цьому знижується знос відповідних планок і самих цапф в процесі експлуатації, а як результат, збільшується «термін життя» фурнітури.

Зачепи повинні мати можливість регулювання, так як фурнітуру металопластикових вікон рекомендується налаштовувати на літній та зимовий періоди експлуатації. Ця процедура досить нескладна і замовник може здійснювати її самостійно.

Ще однією відмінністю якісної фурнітури є наявність «опорних подушок» на рухомих частинах по всьому периметру механізму. Скорочення площі зіткнення тертьових деталей забезпечує більш м'яку роботу системи, плавність ходу ручки, а також при попаданні пилу або дрібного будівельного сміття, така система не буде заїдати і блокуватися.

Вибираючи вікна на довгі роки, приділіть достатньо уваги якості матеріалів і відгуками про компанію-виробника вікон. Сучасне металопластикове вікно - це не просто частина інтер'єру, а важливий елемент будинку, який забезпечує природне освітлення, дарує затишок, захищає від шуму і холоду.